Dělají dab pero zápach v místnosti?

Dělají dab pero zápach v místnosti?

Dělají dab pero zápach v místnosti? 23 zář

Co jsou to dab pera?

Možná jste už slyšeli o dab perech. Nebo možná ne. Co ale přesně jsou? Jsou to malá vape zařízení, která se používají k vypařování koncentrátů jako je vosk nebo pryskyřice. Tato zařízení se často používají pro využití léčebných vlastností konopí, ale ne panikařte, pokud to není pro vás. Můžete je také naplnit levnějšími materiály jako je terpenesový olej. Možná si říkáte: "Dobře, ale k čemu mi to je?" A já bych řekla, že kromě praktickosti a diskrétnosti nabízí dab pera také možnost vychutnat si více z konkrétních vlastností konopí, které by jinak mohly být při kouření ztraceny.

Princip fungování dab per

Nyní, když víme, co jsou to dab pera, pojďme se podívat, jak fungují. Dab pera jsou ve skutečnosti úžasná malá zařízení. Mají malou komoru na koncentráty, kterou lze naplnit jakoukoliv látkou, která vám vyhovuje. Po naplnění komory stačí připojit atomizér a postupně vyhřát koncentrát. Jakmile je koncentrát dostatečně horký, vypaří se a lze ho vdechnout. To vše proběhne v sekundách, takže se nemusíte bát, že by vám dab pen vzal hodně času.

Proč by měl pokoj po dab peru vonět?

Očekávali byste, že pokoj bude po použití dab pera vonět. Ve skutečnosti ale záleží na tom, co v dab pera dáváte. Jak už jsem zmínila, můžete použít různé koncentráty, včetně olejů z konopí, kde by se očekával silný zápach. Ale pokud používáte něco jiného, jako je terpenesový olej, zápach nebude tak silný a možná ho ani necítíte. Vše záleží na kvalitě použitých koncentrátů, doby jejich exponování vzduchu a množství použitého materiálu.

Vliv dab pera na vůni pokoje

Teď, když chápeme, jak fungují dab pera, můžeme se dostat k jádru otázky. Udělají z místnosti "hippieský ráj" plný konopných aromat? Je dobře známo, že kouření konopí vytváří značný zápach, který se může zachytit v textilu a držet se dlouho. Ale co dab pera? Můj manžel Jakub, který je vědec, mi říkal, že dab pera vytváří méně zápachu než kouření, protože žádné materiály se v nich skutečně nepálí, ale jen se vypařují. Proto má zápach menší intenzitu a rychleji se rozptýlí. Takže pokud máte doma citlivou nosnou dutinu nebo jen nechcete, aby váš dům voněl konkrétně, dab pera mohou být skvělou volbou.

Ovlivňují dab pera kvalitu vzduchu v místnosti?

Vzpomínáte si, když jsem na začátku zmínila terpeny? Ty hrají klíčovou roli pro kvalitu vzduchu v místnosti. Terpeny jsou v podstatě aromatické látky, které se nacházejí v mnoha rostlinách a jsou zodpovědné za jejich charakteristické vůně. Když do dab pera vložíte koncentrát s terpeny a začnete ho používat, tyto terpeny se uvolňují do vzduchu a mění jeho kvalitu. Někteří lidé tvrdí, že terpeny mají relaxační a výživové účinky, takže pokud do svého dab pera dáte koncentrát s terpeny, můžete si potenciálně vytvořit "aromaterapii na cestách".

Účinky dab pera na kvalitu vzduchu

Možná si myslíte, že dab pera musí mít špatný dopad na kvalitu vzduchu, zvlášť když naším cílem je udržet náš domov čistý a příjemný. Ale jak už bylo zmíněno, dab pera nepálí materiál, ale pouze ho vypařují. To znamená, že se do vzduchu neuvolňují žádné škodlivé látky z hoření, jako je například u cigaret. Samozřejmě, dab pera nemusíme považovat za úplně neškodné - přece jenom, dýcháme do plic něco, co by tam nemělo být. Nicméně, pokud pera správně používáte a často je čistíte, měli byste být v pořádku.

Tipy na zlepšení kvality vzduchu po použití dab pera

Nemyslete si, že váš domov musí po použití dab pera nutně vonět. Myslím, že tuto představu má hodně lidí, ale ve skutečnosti to není tak. Existují různé způsoby, jak zlepšit kvalitu vzduchu v místnosti po použití dab pera. Například můžete pravidelně větrat, což je základním předpokladem pro dobrou kvalitu vzduchu. Můžete také používat různé druhy aromaterapie (třeba svíčky, difuzery nebo aroma lampy), abyste napomohli rozptýlení zápachu.

Poslední tipy a rady

Vím, že dab pera nejsou pro každého. Ale pokud jste se rozhodli je vyzkoušet, ráda vám poradím, abyste nejdříve začali s nižšími teplotami. Zároveň bych vám doporučila, aby jste pravidelně čistili své pera. Tím zabráníte kumulaci nečistot, které by mohly ovlivnit vaše zdraví i kvalitu vzduchu. A poslední rada: používejte dab pera zodpovědně. Nikdy nezapomeňte, že i když je zápach méně intenzivní než u kouření, dab pen přece jen vypouští určité látky do vzduchu, se kterými by měli být všichni, kdo jsou v místnosti, srozuměni.

Jestli vás toto téma zajímá a chtěli byste se dozvědět více, neváhejte se mi ozvat. Na konci dne je vše o vzdělání a sdílení informací a já jsem tady, abych vám pomohla odpovědět na všechny vaše otázky.


Napsat komentář